Mecz o Puchar Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół Poznań 2016

W czwartek 17 listopada, w przeddzień 6 Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która w tym roku została zorganizowana w Poznaniu, odbył się (już po raz drugi) Mecz o Puchar Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół.

Tym razem naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny lekarzy którzy reprezentowali  wschód i zachód Polski.

Mecz był nadspodziewanie zacięty, oba zespoły walczyły niezwykle ofiarnie i ostro, zachowując jednak szlachetne zasady fair play. Niestety, w trakcie drugiej połowy spotkania, podczas odważnej interwencji, kontuzji uległ bramkarz drużyny Polski Wschodniej dr Szymon Darocha (trzymamy kciuki za szybki powrót do pełnej sprawności).

Po wyjątkowo emocjonującej walce lekarze Polski Wschodniej wygrali 4:2. Silnym atutem zwycięzców był udział jedynej kobiety – zawodniczki, której zdecydowane i skuteczne wejścia z uznaniem komentowano zarówno na trybunach jak i w szatni.

Bardzo dziękujemy za głośny doping licznie przybyłym na mecz kibicom (zarówno lekarzom jak i pacjentom, którzy przyjechali wraz ze swoimi bliskimi) oraz współorganizatorce spotkania – prof. Tatianie Mularek-Kubzdeli.

Puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny, prof. Marcinowi Kurzynie wręczyła Alicja Morze – prezes naszego Stowarzyszenia.

 Zdjęcia: Grzegorz Morze