763 schody do utraty tchu…

PRZEMYSŁAW SALETA NA SZCZYCIE NAJWYŻSZEGO BUDYNKU W POLSCE
DLA CHORYCH NA NADCIŚNIENIE PŁUCNE

saletaWchodzenie po schodach wydaje się prozaiczną czynnością. Dla chorych na nadciśnienie płucne pokonanie nawet kilku schodków często jest olbrzymią barierą, gdyż brakuje im tchu. By dotrzeć na szczyt najwyższego budynku w Polsce trzeba pokonać 763 schody. Wykonanie tego zadania dedykuję osobom dotkniętym nadciśnieniem płucnym z nadzieją, że w ten sposób zwrócę uwagę na potrzeby tej grupy chorych. – mówi Przemysław Saleta.

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego chcielibyśmy umożliwić zdrowym ludziom doświadczenie uczucia braku tchu jaki towarzyszy chorym na NP przy wykonywaniu najprostszych codziennych czynności.

Dlatego przez cały rok będziemy zachęcać wszystkich do uczestnictwa w różnych zajęciach sportowych w myśl tegorocznego hasła kampanii: „Do utraty tchu…”.

Do naszej akcji udało się zaprosić mistrza świata w kick-boxingu oraz mistrza Polski i Europy w boksie zawodowym – Przemysława Saletę. Dnia 11 maja 2013 r. (sobota) podejmie on niecodzienne wyzwanie i zadedykuje je chorym na nadciśnienie płucne. Sportowiec wejdzie po schodach na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Podczas akcji rozdawane będą materiały edukacyjne dotyczące nadciśnienia płucnego. Osoby zainteresowane będą mogły dowiedzieć się o przyczynach, diagnozowaniu, leczeniu oraz profilaktyce w nadciśnieniu płucnym.

Start: 11 maja (sobota), godz. 11:00,
wejście główne PKiN, Plac Defilad 1
Meta: 30 piętro