Władze stowarzyszenia

Zarząd:

Małgorzata Piekarska – prezes

email: malgorzata.piekarska@phapolska.org

Mam 47 lat, od 16 lat choruję na przewlekłą białaczkę szpikową, a od prawie 10 lat na tętnicze nadciśnienie płucne. Leczę się w ośrodku we Wrocławiu. Jestem na terapii trójlekowej. Prywatnie, mam wspaniałą rodzinę, od której otrzymuję ogromną ilość wsparcia. Posiadam sześć niesfornych piesków, z którymi uwielbiam chodzić po lesie. Moją pasją jest dietetyka oraz psychologia. Staram się ciągle szkolić w tym zakresie. Uwielbiam gotować i rozpieszczać kulinarnie moją rodzinę i przyjaciół.

Marta Mrozek – wiceprezes

email: marta.mrozek@phapolska.org

Nadciśnienie płucne jest ze mną od 14 lat. Pochodzę z okolic Zielonej Góry, ale leczę się w Otwocku. Pomimo wielu trudnych dni wciąż pozostaję niepoprawną optymistką. Mam duży dystans do siebie i potrafię się z siebie śmiać. Wolny czas wypełniają mi moje pasje: gotowanie i prace artystyczne. Czytanie kryminałów, powieści o silnych i niezależnych kobietach, oglądanie komedii romantycznych i spacer po lesie z moim ukochanym psem Maxem, to mój sposób na relaks. Kocham podróże i nawet tlenoterapia nie jest mnie w stanie zatrzymać w domu. Moje motto to: “ciesz się z drobnostek, zachowaj w sobie odrobinę dziecka, a życie będzie łatwiejsze”. W trudnych chwilach wspierają mnie moi panowie: narzeczony Marek oraz syn Jakub.

Barbara Bujar – skarbnik

email: barbara.bujar@phapolska.org

Pochodzę z małej miejscowości na Podkarpaciu. Od wielu lat mieszkam w Krakowie. Moja historia chorowania jest dość długa, bowiem tętnicze nadciśnienie płucne zdiagnozowano u mnie w 1986 roku. Przez wiele lat leczyłam się w Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, a od 2004 roku w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie. Jestem neurologopedą, oligofrenopedagogiem, pracuję z dziećmi z afazją, autyzmem, niepełnosprawnością sprzężoną, a także z dorosłymi po udarach oraz ze schorzeniami neurologicznymi. Praca z ludźmi daje mi ogromną satysfakcję i radość. Wolny czas spędzam z rodziną i przyjaciółmi, czytam książki, oglądam filmy, mecze piłki nożnej i siatkówki, jestem również fanką żużla. Uwielbiam: śmiać się, kolory jesieni, psy, czekoladę oraz wiśnie.

Komisja Rewizyjna:

Iwonna Kamińska– Przewodnicząca
Mariusz Cyran – Zastępca Przewodniczącej
Bożena Staniek – Sekretarz