5 Ogólnopolska Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

W dniach 16 i 17 października 2015 roku w Warszawie odbyła się 5 Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W Konferencji, jak co roku, uczestniczyli przedstawiciele naszego Stowarzyszenia.

Tuż po otwarciu Konferencji miało miejsce niezwykłe wydarzenie: przewodniczący Sekcji Krążenia Płucnego PTK prof. Marcin Kurzyna wraz z przewodniczącym ­elektem dr Michałem Ciurzyńskim wręczyli prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół Alicji Morze statuetkę przedstawiającą serce na dłoni. „ Pani Prezes Alicji Morze z wyrazami najwyższego uznania i podziękowaniami za wieloletnią działalność na rzecz pacjentów z nadciśnieniem płucnym w Polsce. Organizatorzy 5­tej Konferencji Sekcji Krążenia Płucnego PTK. Warszawa 16 października 2015 r.” – głosi napis na plakietce.

Program Konferencji był bardzo bogaty: w przeciągu dwóch dni odbyło się w sumie dziesięć sesji (w tym sesja plakatowa i pielęgniarska), w których wystąpiło prawie czterdziestu wykładowców (także z ośrodków zagranicznych).

W przerwach między sesjami uczestnicy Konferencji licznie odwiedzali stoisko naszego Stowarzyszenia bogato zaopatrzone w różnorodne materiały informacyjno­edukacyjne.

Autor zdjęć: Grzegorz Morze