Akcje edukacyjne przyjaciół stowarzyszenia

Kolarz1 28092023

W maju i czerwcu br, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu naszych nowych członków stowarzyszenia, miały miejsce jeszcze inne akcje edukacyjne.
Pierwszą przeprowadziła w Urzędzie Miasta w Ziębicach, w Muzeum „Dom Śląski” oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, nasza koleżanka, która od kilku lat choruje na nadciśnienie płucne.
Druga akcja przeprowadzona była przez osobę która również wspiera nasze stowarzyszenie – wśród swoich przyjaciół, znajomych z lat szkolnych oraz w klucie seniora w Niemczech.
Oczywiście żadna osoba z którą obie Panie rozmawiały, nigdy nie słyszała o nadciśnieniu płucnym. Wszystkie zainteresowane osoby otrzymały ulotki o chorobie, podstawowe informację o objawach PH a także poinformowane zostały o naszym stowarzyszeniu.
Oczywiście obowiązkowo każdy wykonał „test słomki”. Każdego prosimy aby co najmniej minutę oddychał przez słomkę. Wiele osób nie chciało uwierzyć, że aż tak ciężko oddycha się chorym.
Kilka osób musiało przerwać test z powodu zawrotów głowy. Wiele osób mówiło, że nie wyobrażają sobie na co dzień naszego życia.