Do Utraty Tchu dla chorych na NP w….Herbalife Ironman 70.3 Gdynia

9 sierpnia 2015 r. pierwszy raz w Polsce, w Gdyni, odbyły się Herbalife IRONMAN 70.3 – najsławniejsze na świecie zawody triathlonowe. Na starcie stanęło ponad 2 000 zawodników, w tym panowie: Andrzej Cygert, Robert Wrzochalski, Sławomir Galik oraz Tomasz Galik, którzy postanowili swój udział w zawodach dedykować chorym na nadciśnienie płucne. BARDZO DZIĘKUJEMY za ten piękny gest i życzymy dalszych sukcesów!

Zawody Ironman 70.3 to kombinacja trzech dyscyplin: pływanie 1,9 km, rower 90 km oraz bieg 21,1 km. Ironman to konkurencja dla “osób z żelaza”. Najlepszy w zawodach w Gdyni, okazał się Nils Frommhold z Niemiec (jeden z najlepszych triathlonistów na świecie) z czasem 3 godziny i 54 minuty. Miejsce drugie zdobył Ukrainiec – Anton Blokhin, a trzeci na mecie był Polak – Miłosz Sowiński. Wśród kobiet najlepszą okazała się reprezentantka Niemiec- Diana Riesler. Jej czas to 04:23:01. Drugie miejsce zajęła Polka Paulina Kotfica, a trzecie, również reprezentantka Polski, Ewa Komander. Zawody w Gdyni cieszyły się dużą popularnością wśród znanych osób. W Herbalife IRONMAN 70.3 GDYNA startowali m.in. Maciej Dowbor (zajął 67 miejsce), Beata Sadowska, Iwona Guzowska, Karolina Gorczyca, Kuba Wesołowski, a dzień wcześniej w sprincie startował Tomasz Karolak. Ambasadorem Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia był Jan Mela, który również zmierzył się z trasą zawodów. Rywalizacja sportowców podczas najbardziej znanych na świecie zawodów triathlonowych przyciągnęła tłumy kibiców, którzy dzielnie dopingowali każdego Ironmana.