Doktorzy kolarstwa dla chorych na nadciśnienie płucne!!! KaszebeRunda 2018 – ponad 2,5 tysiąca uczestników!

1

Już po raz czternasty ruszył tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja, szosowy maraton rowerowy po Szwajcarii Kaszubskiej – KaszebeRunda. Malownicza trasa rozpoczyna się i kończy na rynku w Kościerzynie i biegnie pośród lasów i jezior przez Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: Profesorski – 200 km, Doktorski – 125 km i Magisterski – 65 km.

W tym roku dwaj uczestnicy znanej już z licznych startów grupy „Get Breathless Team Gdynia” – Paweł i Adam Domrazek (ojciec i syn) – wzięli udział w rowerowym święcie jadąc w charakterystycznych koszulkach z „płuckami” do utraty tchu w geście solidarności z chorymi na nadciśnienie płucne. Nasi przyjaciele zdobyli tytuły doktorów pokonując dystans 125 km.

Towarzysząca nam pogoda okazała się piękną, acz nie pomagała – słońce i temperatura dały się we znaki, trochę też walczyliśmy z kontuzjami, ale wszystko dobrze się skończyło :) Ściskam i pozdrawiam” – napisał w minirelacji Paweł Domrazek.

Dziękujemy pięknie, pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów!