KaszebeRunda 2016 – rowerowe zmagania „do utraty tchu” na dystansie 195 km!

W ostatnią niedzielę maja (29.05.2016) ponad 2000 kolarzy i kolarek z całej Polski i zagranicy wzięło udział w KaszebeRundzie – największym corocznym maratonie rowerowym na Pomorzu.

W tegorocznej imprezie w barwach „Get Breathless” Team Gdynia wzięło udział siedmioro uczestników: dwie panie, które dołączyły do grupy w maju – Katarzyna Chyczewska, fizjoterapeutka i Aleksandra Piechowiak, studentka rosjoznawstwa oraz nasi wypróbowani przyjaciele – Katarzyna Bylińska, Mariusz Pawełek, Andrzej Cygert, Tomasz Daduń i Paweł Domrazek.

KaszebeRunda to szosowy maraton rowerowy dla wszystkich, na dystansie do wyboru: 195 km, 125 km lub 65 km. Wszystkie trasy zaczynają się w Kościerzynie i zbiegają we wspólnym dojeździe na metę na rynku w Kościerzynie. Malownicza trasa biegnie przez Szwajcarię Kaszubską, przecinając Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Krajobraz urozmaicają lasy i jeziora. Każdy, kto dojedzie do mety, jest zwycięzcą
i otrzymuje pamiątkowy medal.

Katarzyna Bylińska i Mariusz Pawełek wybrali dystans 125 km, pozostali członkowie „Get Breathless” Team Gdynia przejechali 195 kilometrów.

Bardzo dziękujemy za wysiłek i „utratę tchu” w geście solidarności z chorymi na NP – koszulki
z charakterystycznymi „płuckami” są już rozpoznawane na wielu masowych, jak również elitarnych imprezach sportowych w całej Polsce!

 Zdjęcia: Grzegorz Morze, Andrzej Cygert, Mariusz Pawełek.