Kolorowy Bieg dla Chorych na Nadciśnienie Płucne

2

15 września 2018 w Gdyni aż 3 tysiące biegaczy wzięło udział w niezwykle pozytywnym wydarzeniu  The Color Run Gdynia. Wśród zawodników było pięć fantastycznych kobiet, które przebiegły pięć kolorowych kilometrów specjalnie dla nas, dla osób z nadciśnieniem płucnym. Ela Kuriata, Agata Musiał, Ola Goran, Ewa Piotrowska i Justyno Szczuko z Zuzią stworzyły drużynę „Do utraty tchu…dla chorych na nadciśnienie płucne” i wspólnie przebiegły całą trasą.

Projekt The Color Run™ został zainicjowany w marcu 2011 roku. Bieg przez pozytywne i kolorowe pięć kilometrów organizowany jest obecnie na całym świecie. W Polsce, po raz pierwszy, to wyjątkowe wydarzenie odbyło się w 2015 roku i zgromadziło wtedy łącznie aż 16 tysięcy uczestników. The Color Run to impreza dla każdego zarówno amatora jaki profesjonalnego bogacza. Liczy się tylko pozytywne nastawienie i radość z biegu. Meta wcale nie oznacza końca zabawy. Po przebiegnięciu 5 km uczestnicy dołączają do kolorowej imprezy. Słuchaj muzyki, tańczą i wspólnie się bawią.

Bardzo dziękujemy wszystkim paniom z drużyny „Do utraty tchu … dla chorych na nadciśnienie płucne” za ich piękny gest na rzecz zwiększania świadomości na temat nadciśnienia płucnego wśród społeczeństwa.