Konferencja PHA Europe

1671220384658

 W dniach 03 listopada do 06 listopada 2022 roku odbyła się coroczna konferencja PHA EUROPE. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie przedstawiciele europejskich stowarzyszeń z ponad 30 krajów mogli spotkać się w malowniczym Castelldelfels, położonym na południe od Barcelony. Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia również uczestniczyli w tym wydarzeniu.
 Podczas 3-dniowej konferencji APHEC poruszono wiele ważnych kwestii dotyczących nadciśnienia płucnego, mogliśmy wysłuchać prelekcji wybitnych ekspertów z dziedziny NP, którzy przedstawili m.in. nowe wytyczne dotyczące diagnozowania i leczenia NP, natomiast przedstawiciele firm farmaceutycznych zaprezentowali obecnie trwające badania kliniczne nowych leków.
 Spotkanie było wyjątkowe, nie tylko ze względu na sporą dawkę wiedzy merytorycznej, ale również ze względu na wymianę poglądów z innymi organizacjami z całej Europy oraz nawiązane przyjaźnie.
 Zarząd PHA Europe przedstawił plany na 2023 rok. Będą podejmować szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat tej rzadkiej choroby, a tym samym chcą poprawić sytuację pacjentów, ich rodzin i opiekunów, polepszyć możliwości wcześniejszej diagnozy. Zajmą się również innymi ważnymi kwestiami dotyczącymi poprawy jakości życia chorych na NP.