Nasi przyjaciele walczyli „do utraty tchu…” w Augustowie i Gdyni!

12 czerwca Tomasz Daduń wziął udział w triathlonie ELEMENTAL TRI SERIES AUGUSTÓW 2016. Reprezentant „Get Breathless” Team Gdynia przebiegł tzw. dystans olimpijski bez draftingu, to jest 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Jazda bez draftingu to nic innego jak jazda indywidualna na rowerze na czas. Zawodnik powinien jechać sam od startu, aż do mety. Osoba jadąca z tyłu powinna trzymać odstęp minimum 7 metrów licząc od przedniego koła zawodnika jadącego przed nim oraz minimum 2 metry z boku.

Augustów – miasto pięknie położone wśród jezior i otoczone z trzech stron Puszczą Augustowską – zadebiutowało w tym roku w cyklu ELEMENTAL TRI SERIES, w ramach którego organizowane są ogólnopolskie zawody triathlonowe z klasyfikacją generalną. Start
i meta zlokalizowana była w okolicach amfiteatru nad jeziorem Necko.

17 czerwca punktualnie o godz. 23:59 Katarzyna Bylińska, Agata Pietrzak (nowa twarz w ekipiepracownica Urzędu Miasta Gdańsk) i Mariusz Pawełek – reprezentanci „Get Breathless” Team Gdynia –  pobiegli w Gdyni w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim na głównym dystansie 10 km. Nawet szalejące w całej Polsce wichury i deszcz nie przestraszyły zawodników. Na starcie stanęło 4717 biegaczy z kraju i zagranicy. Na szczęście wiatr złagodniał a deszcz przeszedł w zanikającą mżawkę. Trasa nocnego biegu wiodła między innymi kluczową dla Gdyni ulicą Świętojańską, na której znajduje się słynny już podbieg, zdaniem wielu zawodników najtrudniejszy fragment dziesięciokilometrowego dystansu.

Za włożony wysiłek i trud w geście solidarności z chorymi na NP serdecznie dziękujemy! „Płucka” górą!!!