Pierwszy Mecz o Puchar Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół

W dniu 15 października o godzinie 18:00 na stadionie DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 w Warszawie, odbył się pierwszy Mecz o Puchar Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół.

Stowarzyszenie, jako członek PHA Europe, od kilku lat organizuje wydarzenia sportowe w ramach kampanii „Get Breathless for PH” (w polskim wydaniu: majowa akcja „Do utraty tchu dla Nadciśnienia Płucnego” w Światowym Dniu Nadciśnienia Płucnego). W ramach tej akcji, także w innych miesiącach udało się zgromadzić grupę przyjaciół, którzy swoje aktywności sportowe dedykowali chorym na nadciśnienie płucne, tym samym pomagając w upowszechnianiu wiedzy na temat tej choroby oraz niosąc wsparcie tym, którzy sami nie mogą podejmować wysiłków fizycznych.

Kontynuując tę szlachetną ideę zorganizowaliśmy Mecz o Puchar Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół.

Do udziału w meczu zaprosiliśmy drużynę lekarzy z Sekcji Krążenia PłucnegoPolskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz drużynę Bayer Football Team.

Pracownicy produkujący leki oraz lekarze na co dzień oddani chorym i niosący im pomoc, z trudem znajdują czas na aktywność fizyczną, a także na uczestnictwo w akcjach na rzecz chorych. Dlatego wykorzystaliśmy okazję jaką była 5-ta Konferencja Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i zaproponowaliśmy rozegranie meczu poświęconego chorym na nadciśnienie płucne.

Pasjonujący i obfitujący w wiele dramatycznych zdarzeń mecz, rzutami karnymi wygrała drużyna Bayer Football Team.

Prezes Alicja Morze wręczyła kapitanowi zwycięskiego zespołu wspaniały Puchar Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół. Obu ekipom z całego serca dziękujemy!

Lekarze z Sekcji Krążenia Płucnego SKP zapowiadają srogi rewanż a inni sympatycy Stowarzyszenia już dopytują się o szczegóły przyszłorocznego meczu. Kto wie, może w 2016 roku szykuje się Turniej Piłkarski o Puchar PSOzNPiIP?

Autor zdjęć: Grzegorz Morze