Przebiegli Gdańsk Maraton specjalnie dla chorych z nadciśnieniem płucnym

15 kwietnia 2018 r. w 4. edycji Gdańsk Maraton specjalnie dla wszystkich chorych z nadciśnieniem płucnym, zespół aktywnych pracowników firmy NAVITEST wraz z przyjaciółmi pobiegł w koszulkach „Get breathless for PH” czyli do „Utraty tchu dla chorych z nadciśnieniem płucnym”. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg w świetnej kondycji. Mieszkańcy Gdańska oraz turyści podziwiali i dopingowali ich zmagania na trasie maratonu. Wśród dopingujących była także Agnieszka Bartosiewicz – wiceprezes Stowarzyszenia wraz ze znajomymi i grupą pracowników firmy NAVITEST.
Nadciśnienie płucne nadal pozostaje chorobą mało znaną i niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, co czują chorzy i jak wygląda ich życie. Każda inicjatywa, która przyczynia się do edukowania na temat choroby jest bardzo cenna zarówno dla chorych jak i ich bliskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za dedykowanie swojego biegu dla chorych na NP, a tym samym pomoc w zwiększaniu świadomości na temat nadciśnienia płucnego.
Wiemy także, że nasi przyjaciele szykują się już do następnego biegu. W październiku planują pobiec w półmaratonie. Na pewno będziemy im kibicować!