763 Schody do utraty tchu – 2013

Akcja z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego

Przemysław Saleta Na Szczycie Najwyższego Budynku W Polsce dla Chorych na nadciśnienie płucne.

Rano 11 maja 2013 r. Przemek Saleta, wraz z prof. Marcinem Kurzyną z Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku, byli gośćmi porannego programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2 w trakcie, którego mówiono o objawach i sposobach leczenia nadciśnienia płucnego.

Około południa, po sprawdzeniu ciśnienia krwi, Przemek Saleta dzielnie wszedł na 30 piętro Pałacu Kultury  i Nauki w Warszawie, wyposażony w kamerkę zarejestrował swoją wyprawę i podzielił się swoimi odczuciami i wrażeniami. Film można obejrzeć w Internecie.

Do Pałacu przyszło wielu fanów Przemysława Salety, czekała także na niego liczna grupa fotoreporterów, członkowie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym oraz wolontariusze zaangażowani w akcję.

Przedstawiciele stowarzyszenia wraz z profesorem Adamem Torbickim udzielili wielu wywiadów dla mediów wyjaśniając na czym polega nadciśnienie płucne i co robić, żeby jak najszybciej i prawidłowo zdiagnozować tę chorobę.
Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym (PHA Polska) było reprezentowane przez: Piotra Manikowskiego, Prezesa PHA Polska, Agnieszkę Bartosiewicz, Członka Zarządu PHA Polska, Alicję Morze, Wiceprezesa PHA Polska oraz chorych na nadciśnienie płucne z całego kraju.

Tego dnia także wiele postronnych osób zadedykowało swój trening chorym na nadciśnienie płucne. „Do utraty tchu dla nadciśnienia płucnego” ćwiczyli młodzi i bardziej dojrzali, kobiety i mężczyźni w klubach sportowych i na powietrzu i umieszczali swoje zdjęcia na FB.

 

BYLIŚMY OBECNI w MEDIACH: Polsat News, TVP1, TVN