Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Zdj1

W dniu 9 września nasze stowarzyszenie brało udział w dużej akcji edukacyjnej „Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia”, organizowanej przez Urząd Miasta Wrocławia, wydział Promocji Zdrowia.
Do akcji dołączyli nasi lekarze, specjaliści nadciśnienia płucnego – dr Ewa Mroczek, dr Małgorzata Ilnicka, dr Łukasz Biel, kierownik zespołu fizjoterapeutów dr Krzysztof Aleksandrowicz. Do akcji dołączyły pielęgniarki z wrocławskiej szkoły „Radzenia sobie w chorobie i niepełnosprawności” oraz Pacjenci ze swoimi Rodzinami.
Wspólnie edukowaliśmy przechodniów o nadciśnieniu płucnym. Lekarze mierzyli zainteresowanym ciśnienie tętnicze oraz odpowiadali na pytania dotyczące problemów kardiologicznych. Pielęgniarki również mierzyły cieśnienia oraz opowiadały o bezpłatnej szkole radzenia sobie z niepełnosprawnością –gdzie można uzyskać pomoc, w jakim zakresie, jak pielęgnować osobę niepełnosprawną.
Wraz z Pacjentką na pompie podskórnej odwiedziliśmy stoisko Narodowego Funduszu Zdrowia, Pogotowia Ratunkowego oraz Straż Pożarną – informując pracowników o naszej chorobie oraz pokazując pompę i zasady jej działania, gdyż pompa do podawania leku na nadciśnienie płucne często mylona jest z pompą insulinową.
Tradycyjnie już robiliśmy zainteresowanym „testy słomki” rozdawaliśmy ulotki, dzieciom – balony i jabłka. Nasze stoisko odwiedził aktor z serialu „Policjanci i Policjantki” który również został poproszony o „test słomki”. Zaopatrzony w nasze ulotki obiecał opowiadać innym o naszej chorobie.